Badmintonový turnaj

19.04.2018

V sobotu 14. dubna proběhl Badmintonový turnaj mezi hráči navštěvující zájmový kroužek Badmintonu v SVČ Miroslav a hráči, kteří navštěvují zájmový kroužek Badmintonu v SVČ Pohořelice. Turnaj se odehrál v tělocvičně ZŠ Miroslav a byl rozdělen na kategorii mladších 1. - 5. třída a kategorii starších 6. - 9. třída. V každé kategorii byli vždy tři hráči ze SVČ Miroslav a tři ze SVČ Pohořelice.

Začátek turnaje mladších byl v 9:00. Po rozlosování do dvou základních skupin, ve které se hráči utkali každý s každým, se hrálo o umístění ve skupině. Dva nejlepší hráči z obou skupin postupovali do semifinále. Výherci semifinále si zahráli finále a hráči, kteří v semifinále prohráli, se utkali o příčku 3. Do semifinále se probojovali Trinh David proti Tobiáši Vondruškovi a Venuta Rostislav proti Darině Chmelíčkové. Z prvního semifinále vzešel jako finalista Trinh David a z druhého Venuta Rostislav.

Konečné pořadí turnaje: 1. místo Trinh David (SVČ Miroslav), 2. místo Venuta Rostislav (SVČ Miroslav), 3. místo Vondruška Tobiáš (SVČ Pohořelice), 4. místo Chmelíčková Darina (SVČ Pohořelice), 5. místo Furiš Štěpán (SVČ Pohořelice), 6. místo Žáček Tobias (SVČ Miroslav)

Turnaj starších začal ve 12:30. Turnaj probíhal ve stejném duchu, jako v kategorii mladších. Semifinále si po utkáních ve skupinách zahráli Bronislav Nejedlý proti Davidovi Březinovi a Martin Vrbka proti Natálii Psotové. V semifinále se nám tak proti sobě postavili hráči SVČ Miroslav a hráči SVČ Pohořelice. Z prvního semifinále vzešel jako vítěz Nejedlý Bronislav a druhým vítězem semifinále byl Vrbka Martin.

Konečné pořadí turnaje: 1. místo Vrbka Martin (SVČ Pohořelice), 2. místo Nejedlý Bronislav (SVČ Miroslav), 3. místo Psotová Natálie (SVČ Pohořelice), 4. místo Březina David (SVČ Miroslav), 5. místo Koňak Ondřej (SVČ Pohořelice), 6. místo Počarovský Jan (SVČ Miroslav)

Všichni zúčastnění hráči si kromě mnoha zážitků a zkušeností odnesli sladké odměny a hráči na stupních vítězů také diplomy.