Černí jestřábi Miroslav mistrem Ligy nadějí ve starších žácích!

11.04.2018

V sobotu 7. dubna se v Břežanech odehrál další turnaj Florbalové ligy nadějí, kterou pořádá Středisko volného času Miroslav. V kategorii mladších byl odehrán poslední turnaj základní části a ve starších žácích už se jednalo o finálové Play-Off.

Na palubovku se jako první vrhli mladší žáci. V turnaji šlo především o to, jak bude vypadat konečná tabulka. Zcela nejasná byla situace okolo prvního a třetího místa. Vedoucí tým ligy Tasanda neponechala nic náhodě a ve vzájemném utkání s Černými jestřáby si vybojovala jistotu prvního místa. Černí jestřábové rovněž věděli, že hůře jak druzí neskončí, a tak mohli zbytek turnaje odehrát v klidu, z čehož pramenily dvě výhry. Býci Prosiměřice vyhráli důležitý souboj proti Havranům 3:2 a v tabulce končí třetí. Posledním postupujícím do Play-Off jsou Havrani, kteří tentokrát nebodovali. V semifinále se tak utká Tasanda s Břežanskými Havrany a druhou dvojici utvoří Černí jestřábi Miroslav a Býci Prosiměřice.

Play-Off starších žáků probíhalo v dramatickém duchu a většina utkání skončila těsným rozdílem. Pouze semifinále mezi Černými jestřáby a Břežanskými Havrany skončilo jednoznačně v poměru 4:0 a 2:0 pro Jestřáby. Druhé semifinále mělo být vyrovnanější, což se také potvrdilo. V prvním utkání zvítězila Tasanda zaslouženě 1:0. Ve druhém utkání to byl zase dívčí tým TJ Znojmo LAUFEN CZ, který šel vítězství více naproti. Bohužel ale smolný gól minutu před koncem utnul jejich naděje na finále, z kterého se nakonec radovala Tasanda. V utkání o 3. místo si ale "Znojmačky" spravily chuť a po výhře 1:0 slavily bronz. Poté už vygradovalo Play-Off posledním utkáním sezóny starších žáků. Hrdinou Superfinále hraného na 2x10 minut se stal miroslavský obránce Radim Jobánek, který dvěma góly zařídil Černým jestřábům titul mistra ligy po výhře 2:1 nad Tasandou. Nejlepším brankářem kategorie starších žáků za sezónu 2017/2018 byla vyhlášena Nikol Krulová z týmu TJ Znojmo LAUFEN CZ a nejužitečnějším hráčem pak Radim Jobánek z Černých jestřábů Miroslav.

Ve Florbalové lize nadějí tak zbývá sehrát Play-Off v kategorii mladších žáků, které je na programu v sobotu 21. dubna od 9 hodin.