Florbalová liga nadějí

12.02.2019

V sobotu 2. února byl odehrán třetí turnaj Florbalové ligy nadějí, kterou pořádá Středisko volného času Miroslav. I po třetím setkání v sezóně vládnou oběma kategoriím děvčata z týmů Znojmo Girls.

Pořadí kategorií se opět protočilo a jako první začala kategorie starších. Výborný den si tentokrát vybrali Černí jestřábi z Miroslavi, kteří přehráli všechny své soupeře a po výsledcích 2:0, 5:1 a 2:1 zdramatizovali situaci ve skupině, když se bodově dotáhli na Znojmo Girls. Holkám turnaj nevyšel podle představ a dvakrát těsně prohrály, prvenství ve skupině však mají stále ve svých rukou. Druhým nejúspěšnějším týmem byla Tasanda, která dvakrát zvítězila a ukázala, že se s ní musí počítat. Bez bodu tentokrát zůstali Břežanští Havrani.

V mladší kategorii pokračuje suverenita Znojmo Girls. Děvčata si poradila se všemi soupeři s výsledky 4:0, 3:1 a 3:1 a upevnily si první místo ve skupině, které už mají takřka jisté. Tasanda na třetím turnaji dvakrát klopýtla a právě díky porážce s Jestřáby už mají na druhém místě jen tenký náskok jednoho bodu. Jestřábové si krom s Tasandou poradili i s Havrany a poperou se ještě o 2. místo po základní části. Břežanští Havrani nebodovali ani tentokrát, ale jejich herní projev má rostoucí tendenci.

Naposledy v základní části soutěže se týmy sejdou v sobotu 23. února. Po tomto turnaji se tabulka uzavře a chybět bude sehrát pouze závěrečné Play-Off!