Poslední turnaj Florbalové ligy nadějí

27.02.2019

V sobotu 23. února se odehrál poslední turnaj Florbalové ligy nadějí, kterou pořádá Středisko volného času Miroslav. Po posledním turnaji jsou tak známy dvojice, které si to mezi sebou rozdají o Superfinále v obou kategoriích.

Od osmé hodiny ranní v Břežanech bojovali nejdříve zástupci mladší kategorie. Neočekávaně turnaj nevyšel znojemským dívkám, které nasbírali jen tři body za výhru a prohru po nájezdech, avšak i to jim stačilo, aby obsadily konečné první místo po základní části. Turnaj nejlépe vyšel Tasandě, která o sobě dala slyšet v podobě tří výher a v Play-Off se s ní musí počítat! Na konečném třetím místě skončili mladší žáci Černých Jestřábů. Ti si připsali tentokrát pouze bod za prohru v nájezdech. Z poslední pozice jdou do Play-Off Břežanští havrani, kteří překvapivě 2x zvítězili a i s nimi je třeba ve vyřazovacích bojích počítat.

Kategorie starších slibovala velké drama na špici tabulky a rozhodlo se de facto hned na úvod turnaje. Znojmo Girls přetlačily v nájezdech Černé jestřáby, a protože i zbylé utkání děvčata vyhrála, tak právě bod z nájezdů jim zajistil prvenství. I Černí jestřábové dokázali další utkání vyhrát a jdou do Play-Off z druhé pozice. Tasanda skončila nakonec s odstupem na třetí pozici a z posledního turnaje si odvezla jednu výhru a dvě porážky. Poslední Havrani si tentokrát nepřipsali ani bod.

Florbalová liga nadějí zakončí sezónu 30. března dlouho očekávaným Play-Off, ve kterém se nejdříve odehrají semifinálové klání na dva vítězné zápasy. Po nich budou následovat boje o bronzovou pozici a Play-Off pak zakončí dvě Superfinále.

Dvojice pro Play-Off:

Mladší žáci: Znojmo Girls - Břežanští Havrani, Tasanda - Černí jestřábi Miroslav

Starší žáci: Znojmo Girls - Břežanští Havrani, Tasanda - Černí jestřábi Miroslav

Milníky základní části:

Nejvíce vstřelených branek: 43 Tasanda (mladší žáci)

Nejméně obdržených branek: 12 Znojmo Girls (mladší a starší žáci - obě stejně)

Nejvyšší výhra: 11:2 Tasanda (mladší žáci)

Nejvíce bodů: 19 Znojmo Girls (mladší a starší žáci - obě stejně)

Nejlepší skóre: +23 Tasanda (mladší žáci)