Další ročník Florbalové ligy nadějí

15.11.2018

V sobotu 10. listopadu odstartoval nový ročník Florbalové ligy nadějí, kterou pořádá Středisko volného času Miroslav. Do dalšího ročníku této již tradiční soutěže naskočilo tentokrát osm týmů. V mladší kategorii se představí Znojmo Girls, Černí jestřábi Miroslav, Tasanda a Břežanští Havrani. Starší kategorii obsadily námi známé týmy, které spolu hrály již v loňském roce.

Celou Florbalovou ligu nadějí odstartovali starší žáci a prvním vítězem letošního ročníku se stalo družstvo Znojmo Girls, kterému se podařilo těsně porazit domácí Břežany 2:1. Následně si poradily i s ostatními soupeři, a tak se jim v průběžné tabulce podařilo získat první místo. Velmi dobře vykročili i Břežanští Havrani, kteří porazili Jestřáby i Tasandu a jsou druzí. Na třetím místě jsou zatím miroslavští florbalisté po vítězství nad Tasandou a díky bodu po prohře na nájezdy proti Znojmo Girls. Čtvrtá v tabulce je prozatím Tasanda, jenž získala bod za taktéž prohru po samostatných nájezdech.

V kategorii mladších žáků se situace vyvíjí podobně. Znojmo Girls vyhrálo všechna svá utkání a dokonce bez obdržené branky. Holky tak vedou průběžnou tabulku i v této kategorii. Druhá je Tasanda se dvěma výhrami. O průběžné třetí pozici rozhodl vzájemný zápas mezi Černými Jestřáby a Havrany, který skončil vítězstvím Miroslavi 2:0.

Další díl Florbalové ligy nadějí se odehraje v sobotu 8. prosince od 8 hodin v břežanské "aréně".